ارزش بازار آمازون برای اولین بار از مایکروسافت عبور کرد

ارزش بازار آمازون برای اولین بار از مایکروسافت عبور کردReviewed by رضا بیگدلی on Feb 17Rating: 5.0ارزش بازار آمازون برای اولین بار از مایکروسافت عبور کرد ارزش بازار آمازون برای اولین بار از مایکروسافت عبور کرد

آمازون اکنون سومین شرکت بزرگ در ایالات متحده است.سهام آمازون، روز چهارشنبه با افزایشی ۲.۵۷ درصدی باعث شد ارزش این شرکت در بازار برای اولین بار از مایکروسافت بیشتر شود. به گزارش مارکت اینسایدر، غول دنیای خرید اینترنتی حالا بعد از اپل و گوگل سومین شرکت بزرگ در آمریکا است.

سهام آمازون روز چهارشنبه با قیمتی برابر با ۱.۴۵۱ دلار به کار خود پایان داد که این رقم ارزش بازاری برابر با ۷۰۲.۴۶ میلیارد دلار را برای این شرکت به همراه داشت. رقمی که نسبت به ۷۰۰.۵۶ میلیارد دلار مربوط به مایکروسافت ۲.۷ درصد برتری را نشان می‌دهد. البته باید به این نکته اشاره کرد که سهام آمازون در زمان نگارش مقاله نیز شاهد رشد بوده و ارزش بازار آمازون را به ۷۰۷ میلیارد دلار رسانده است، حال آنکه مایکروسافت نیز شاهد رشد بوده و از این‌رو دوباره جایگاه خود را با ارزش بازار ۷۱۴ میلیارد دلاری از آمازون بازپس گرفته است.
سال گذشته، سهام شرکت ۲۳ ساله‌ی آمازون با ۷۲ درصد افزایش در مقایسه با شرکت ۴۳ ساله‌ی مایکروسافت که تنها ۴۱ درصد افزایش را ثبت کرد اتفاقات جالبی را رقم زد و برای چندمین بار جف بزوس، مدیرعامل آمازون را بالاتر از بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت، ثروتمندترین مرد جهان معرفی کرد.

به گفته‌ی تحلیل‌گران، اگر آمازون موفق شود قیمت سهام خود را به تخمینی که روزنامه‌ی وال استریت برای آن تخمین زده است، یعنی ۱.۶۵۵ دلار برساند، می‌تواند به راحتی در ارزش بازار از شرکت آلفابت نیز پیشی بگیرد.