اپل طی پاییز ۲۰۱۷ بیش از ۵۱ درصد از درآمد بازار گوشی‌های هوشمند را کسب کرده است

اپل طی پاییز ۲۰۱۷ بیش از ۵۱ درصد از درآمد بازار گوشی‌های هوشمند را کسب کرده استReviewed by رضا بیگدلی on Feb 17Rating: 5.0اپل طی پاییز ۲۰۱۷ بیش از ۵۱ درصد از درآمد بازار گوشی‌های هوشمند را کسب کرده است اپل طی پاییز ۲۰۱۷ بیش از ۵۱ درصد از درآمد بازار گوشی‌های هوشمند را کسب کرده است

به گزارش استراتژی انالتیکس، اپل در سه‌ماهه‌ی آخر سال ۲۰۱۷ حدود ۵۱ درصد از کل درآمدهای بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داد. این موفقیت در سایه‌ی فروش بالای آیفون ۱۰ به دست آمد.بر اساس گزارش مالی اپل که چندی پیش منتشر شد، مجموع درآمد آیفون در سه‌ماهه‌ی گذشته ۶۱.۵ میلیارد دلار بوده است. بنا بر تخمین استراتژی انالتیکس، درآمد اپل در بخش گوشی‌های هوشمند سه برابر بیشتر از نزدیک‌ترین رقیب، یعنی سامسونگ و هفت برابر بیشتر از شرکت چینی هواوی بوده است.

نلی واتسون، مدیر اجرایی استراتژی انالتیکس می‌گوید:

اپل در فصل گذشته، به لطف تقاضای بالا برای آیفون ۱۰، موفق شد درآمد بسیار بالاتری نسبت به سایر شرکت‌ها کسب کند.متوسط قیمت فروش آیفون در سه‌ماهه‌ی قبل ۷۶۹ دلار بوده است که نسبت به میانگین ۶۹۵ دلاری سال گذشته افزایش داشته است. این میانگین به گفته‌ی استراتژی انالتیکس تقریبا سه برابر میانگین معمول در این صنعت است. اپل ۷۷.۳ میلیون آیفون را در فصل اخیر به فروش رساند؛ اما اعلام نکرد که دقیقا چه تعداد از این دستگاه‌ها آیفون ۱۰ بوده است.آیفون ۱۰ با داشتن ۹۹۹ دلار قیمت، مسلما نقش به‌سزایی در بالا رفتن درآمد اپل داشته است.