ایده ای که در ذهن دارید را به سرعت اجرا کنید

ایده ای که در ذهن دارید را به سرعت اجرا کنیدReviewed by رضا بیگدلی on Jan 23Rating: 5.0ایده ای که در ذهن دارید را به سرعت اجرا کنید ایده ای که در ذهن دارید را به سرعت اجرا کنید

بسیاری از افراد وجود دارند که هر روز با ایده‌هایی جدید در زمینه‌ی کسب و کار روبرو می‌شوند. عمده‌ی آنها از اجرا و حتی مطرح کردن ایده‌ی خود می‌ترسند. آنها نگران این هستند که دیگران ایده را مسخره کنند. ترس دیگر این است که ایده مفید واقع نشود. به هر حال افرادی که چنین طرز تفکری دارند هیچ‌گاه در زمینه‌ی کارآفرینی موفق نخواهند شد.کارآفرینان موفق افرادی هستند که ایده‌های جدید را امتحان کرده و مرزهایی که سنت، اطرافیان و طرز تفکرات قدیمی ایجاد کرده‌اند را پس می‌زنند. آنها هیچ‌گاه به غیرممکن فکر نمی‌کنند و به هر نحوی، ایده‌ی خود را اجرا می‌کنند. البته اجرای ایده نیز بدین معنا نیست که بدون تفکر و برنامه‌ریزی، زمان و هزینه‌ی خود را صرف کنید. این مسیر شجاعانه نیز استراتژی‌های خاص خود را طلب می‌کند که در ادامه این مطلب ربلک به آنها می‌پردازیم.

۱- اظهار نظرهای دیگران را صادقانه ارزیابی کنید

اطرافیان ما پس از شنیدن ایده‌های جدید، قطعا در مورد آنها اظهار نظر می‌کنند. افراد باهوش واکنشی عالی به این اظهار نظرها دارند. آنها نظرها را به کلی رد نمی‌کنند و به همین ترتیب، بدون مطالعه نیز هیچ نظری را صد درصد قبول نمی‌کنند. واکنش عاقلانه این است که نظرات را به خوبی ارزیابی کنیم و حتی آنهایی که ایده‌ی ما را دیوانه‌وار می‌دانند نیز بررسی کنیم.پس از بررسی و اصلاح نظرات افراد، می‌توان به نتایجی مفید برای اجرای ایده رسید. ادامه‌ی مسیر زمانی هوشمندانه می‌شود که راه حل جدید را نیز با مخاطبان قبلی در میان بگذاریم و اید‌ه‌های ثانویه را نیز دریافت کنیم. حفظ این روند در طول تصمیم‌گیری‌های کاری و شخصی بسیار مفید خواهد بود.

۲- با استفاده از مهارت‌ها، اجرا را شدوع کنید

همه‌ی ما کم و بیش مهارت‌هایی داریم. یک کارآفرین موفق به جای این که در آنالیزها و بررسی‌های فنی گم شود، سریعا اجرا را شروع می‌کند. او از مهارت‌های فردی خود استفاده کرده و پله‌های اول مسیر کارآفرینی را می‌سازد. فراموش نکنید انجام دادن کارها و رسیدن به موفقیت‌های اولیه، موتورهای محرک برای ادامه‌ی مسیر هستند. در حالی که تفکر بیهوده و بررسی بیش از اندازه‌ی احتمالات، تنها شما را از اجرای ایده دور می‌کند.

۳- همکارانی با طرز تفکر مشابه پیدا کنید

مطمئنا پیدا کردن افرادی که دقیقا مشابه شما فکر کرده و به ایده ایمان داشته باشند بسیار دشوار است. البته می‌توان افرادی را پیدا کرد که علاقه‌ای نسبی به این کار داشته باشند و از همه مهم‌تر حاضر باشند زمانشان را صرف آن کنند. پیدا کردن چنین همکاران و همراهانی، کمک بزرگی در مسیر خواهد بود. آنها می‌توانند در چالش‌های بزرگ مسیر کارآفرینی شما را یادی کنند و بدین ترتیب با کمک یکدیگر می‌توانید ایده را به اجرای نهایی برسانید. از مطرح کردن ایده هم نترسید. اگر بتوانید ایده را به همکاران آینده خود بفروشید، پس خواهید توانست محصول نهایی را نیز به مشتری‌ها بفروشید.