بی‌ ام‌ و آی ویژن داینامیکس، معرفی شد

بی‌ ام‌ و آی ویژن داینامیکس، معرفی شدReviewed by رضا بیگدلی on Sep 14Rating: 5.0بی‌ ام‌ و آی ویژن داینامیکس، معرفی شدبی‌ ام‌ و آی ویژن داینامیکس، معرفی شد

به لطف سطح شیشه‌ای که از جلوی خودرو تا عقب امتداد پیدا کرده است، امکان تجربه رانندگی متمایزی به سرنشینان می‌دهد. این امکان باعث می‌شود که سرنشینان احساس کنند فضای اتاق افزایش پیدا کرده است و احساس راحتی و آزادی بیشتری در داخل خودرو داشته باشند.

حسگرهای قرارگرفته در زیر جلوپنجره مشبک کلیوی، آن را به یک سطح هوشمند تبدیل می‌کنند. جلوپنجره مشبک کلیوی در انتهای جلویی مینیمالیستی خودرو، ظاهر طراحی مدل‌های گذشته و آینده بی‌ام‌و را با هم به ارمغان می‌آورد. با توجه به تمام الکتریکی بودن این خودروی مفهومی، نیازی به خنک کردن دیده نمی‌شود و این جلوپنجره مشبک کلیوی، تنها یک بخش تزئینی محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد که بی‌ام‌و بیشتر به دلیل اعلام کردن دانش فنی خود و نماد تجربه خود در ساخت خودروهای الکتریکی از این جلوپنجره مشبک کلیوی استفاده می‌کند.

چراغ‌های جلو به‌طور مشابه طرح‌های گذشته و آینده خودروهای بی‌ام‌و را با هم ترکیب می‌کنند. در نمای جلویی خودرو شاهد استفاده از چراغ‌های LED باریک و سپری هستیم که مجاری خنک‌کننده ترمزها روی آن قرار می‌گیرد. همانند بیشتر خودروهای مفهومی،‌ این خودرو نیز دارای دوربین‌هایی به جای آینه‌های جانبی است و رینگ‌های آیرودینامیک نیز به منظور ایجاد حداکثر برد نصب شده‌اند.

این جذابیت و ظرافت در عقب خودرو نیز وجود دارد؛ منحنی‌های ملایم پروفیل افقی در عقب، وقار و ابهت زیادی به خودرو می‌دهند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های قسمت عقب خودرو، چراغ L شکل است. در عقب خودرو، مجموعه‌ای از چراغ‌های باریک و روشن LED به همراه سپری با طراحی نسبتا ساده به چشم می‌خورد. برش باریک آن‌ها به علت استفاده از کارایی دینامیکی دقیق خودرو در جاده است.

بی‌ام‌و آی ویژن داینامیکس از لحاظ پیشرفته بودن و زیبایی‌شناسی فنی، بسیار جذاب و هیجان‌انگیز طراحی شده است. این نشان می‌دهد که بی‌ام‌و در سال‌های آینده به تمرکز خود بر تولید خودروهای اسپرت و ظریف ادامه خواهد داد.