داک دکس گلکسی اس 9 را به یک رایانه لمسی بدل می‌کند

داک دکس گلکسی اس 9 را به یک رایانه لمسی بدل می‌کندReviewed by رضا بیگدلی on Feb 26Rating: 5.0داک دکس گلکسی اس 9 را به یک رایانه لمسی بدل می‌کندداک دکس گلکسی اس 9 را به یک رایانه لمسی بدل می‌کند

در جریان رویداد MWC 2018، کمپانی سامسونگ از نسخه جدید دام دکس رونمایی کرد. سامسونگ در نسل دوم داک دکس از طراحی متفاوت و ساده‌تری برای تبدیل گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به یک رایانه لمسی استفاده کرده است. همان‌طور که می‌دانید در نسل پیشین داک دکس، دسترسی به اپلیکیشن‌های گوگل و سایر محتوای مورد نیاز تنها با استفاده از یک نمایشگر، موس و یک کیبورد امکان‌پذیر بود.

خوشبختانه سامسونگ در نسل جدید داک دکس، صفحه‌نمایش گوشی را به موس و کیبورد‌ مجازی مجهز کرده تا کاربران در هنگام لزوم از این قابلیت به‌سادگی استفاده کنند. گفتنی است این ویژگی در حال حاضر تنها در گوشی‌های گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس وجود دارد و به زودی با ارائه به‌روز‌رسانی به گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نیز افزوده خواهد شد.

از دیگر ویژگی‌های نسل جدید داک دکس به پشتیبانی از نمایشگر با رزولوشن 2K اشاره کرد. همچنین این داک در هنگام اتصال گوشی به‌دلیل پوشیده شدن سنسور اثر انگشت، استفاده از پین کد یا اسکن چشم را در دستور کار قرار خواهد داد. در این داک دو درگاه 2 USB، یک درگاه USB نوع C و یک درگاه HDMI برای اتصال نمایشگر و دستگاه‌های مورد نیاز وجود دارند.

در داک دکس جدید سامسونگ، امکان بهره‌گیری از ژست‌های حرکتی نظیر اسکرول صفحات و تغییر اندازه پنجرها با دو انگشت میسر شده است. طبق گفته سامسونگ این داک دکس برای مشتریان اینترپرایز طراحی شده و از برنامه‌های کاربردی چون مایکروسافت آفیس، Citrix، VMWare و اپلیکیشن‌های گوگل پشتیبانی می‌کند. متاسفانه هنوز قیمت رسمی برای داک دکس جدید سامسونگ اعلام نشده است و باید تا زمان اعلام دقیق آن منتظر بمانیم.