سن دیسک از کوچک‌ترین فلش مموری یک ترابایتی USB-C در CES رونمایی کرد

سن دیسک از کوچک‌ترین فلش مموری یک ترابایتی USB-C در CES رونمایی کردReviewed by رضا بیگدلی on Jan 10Rating: 5.0سن دیسک از کوچک‌ترین فلش مموری یک ترابایتی USB-C در CES رونمایی کردسن دیسک از کوچک‌ترین فلش مموری یک ترابایتی USB-C در CES رونمایی کرد

هرساله در نمایشگاه CES، در بین تمام تلویزیون‌ها، لپ‌تاپ‌ها و گجت‌ها رقابت بی‌پایانی بر سر اینکه کدام یک می‌تواند مجهز به حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتری باشد، در جریان است. در نمایشگاه امسال، سن‌دیسک از نمونه‌ی اولیه‌ی حافظه‌ی فلشی رونمایی کرده که قرار است کوچک‌ترین فلش مموری یک ترابایتی یواس‌بی C دنیا باشد.این فلش مموری حجیم‌ترین حافظه‌ی فلشی که تاکنون دیده‌ایم، به شمار نمی‌رود؛ زیرا سال گذشته کینگستون از حافظه‌ی فلش ۲ ترابایتی DataTraveler Ultimate GT رونمایی کرده بود؛ با این حال محصول سن‌دیسک از ظاهر بهتری برخوردار است و با وجود آنکه فعلا تنها یک نمونه‌ی اولیه محسوب می‌شود؛ اما در مقایسه با فلش مموری بدقواره‌ی کینگستون از اندازه‌ی کوچک‌تر و جمع‌وجورتری برخوردار است. علاوه بر این، حافظه‌ی فلش سن‌دیسک به جای بهره‌گیری از رابط استاندارد یواس‌بی ۳.۰، از رابط یواس‌بی نوع C پشتیبانی می‌کند؛ بدین معنی که علاوه بر کامپیوتر، اتصال مستقیم آن به گوشی‌های اندروید و انتقال داده به آن‌ها نیز امکان‌پذیر خواهد بود.
این فلش مموری تنها یک نمونه‌ی اولیه است و هنوز هیچ قیمت یا تاریخ عرضه‌‌ای برای آن معین نشده است. با این حال، با توجه به اینکه رنج قیمت یک حافظه‌ی ذخیره‌سازی اس‌اس‌دی یک ترابایتی یواس‌بی نوع C، تقریبا ۳۵۰ دلار است؛ احتمال نمی‌رود محصول سن‌دیسک با قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای روانه‌ی بازار شود.