سونی از ساخت ماژول دوربین دوگانه‌ با قابلیت پردازش تصویر با ایزوی ۵۱۲۰۰ خبر داد

سونی از ساخت ماژول دوربین دوگانه‌ با قابلیت پردازش تصویر با ایزوی ۵۱۲۰۰ خبر دادReviewed by رضا بیگدلی on Feb 27Rating: 5.0سونی از ساخت ماژول دوربین دوگانه‌ با قابلیت پردازش تصویر با ایزوی ۵۱۲۰۰ خبر داد سونی از ساخت ماژول دوربین دوگانه‌ با قابلیت پردازش تصویر با ایزوی ۵۱۲۰۰ خبر داد

هرچند در کنفرانس سونی در رویداد MWC 2018 توجه اکثریت به دو گوشی جدید اکسپریا ایکس‌زد ۲ و نسخه‌ی کامپکت آن جلب شد، سونی فناوری دیگری را نیز نمایش داد که در نوع خود جالب توجه است. شرکت ژاپنی دمویی از نسخه‌ی اولیه از یک دوربین دوگانه را نشان داد که می‌تواند در شرایط فوق کم‌نور با افزایش ایزو تا ۵۱۲۰۰ در حالت عکاسی و ۱۲۸۰۰ در حالت فیلم‌برداری، تصاویر نسبتا روشنی ثبت کند.

پردازنده‌ی تصویر جدید با نام سونی فیوژن در محیط‌های بسیار تاریک، از هر دو سنسور دوربین برای دریافت نور استفاده می‌کند و سیگنال دریافتی را در قالب یک تصویر پردازش می‌کند. متأسفانه، آن‌چه سونی به نمایش گذاشت عملکرد این فناوری در یک دستگاه دمو بود و در خصوص این‌که چه زمان سونی فیوژن به استفاده‌ی تجاری می‌رسد اعلامی صورت نگرفت؛ اما امید می‌رود این فناوری تا پایان سال جاری به گوشی‌های هوشمند راه پیدا کند.