لوتوس ایورا GT430 Sport رونمایی شد

لوتوس ایورا GT430 Sport رونمایی شدReviewed by رضا بیگدلی on Sep 8Rating: 5.0لوتوس ایورا GT430 Sport رونمایی شدلوتوس ایورا GT430 Sport رونمایی شد

لوتوس ایورا GT430، دومین نسخه از مدل استاندارد GT430 است که در تیرماه معرفی شد. برخلاف نسخه اصلی که فقط با جعبه‌دنده دستی در دسترس بود، GT430 اسپرت، مجهز به جعبه‌دنده‌ی دستی و خودکار خواهد بود تا مشتریان بیشتری را جذب کند. از تغییرات جدید در نسخه اسپرت، می‌توان به حذف شدن باله بزرگ عقب، دیفیوزر بزرگ در جلو و اضافه شدن ترمزهای افترمارکت AP ریسینگ، دمپرهای Ohlins و دیفرانسیل لغزش محدود تورسن اشاره کرد.پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل با حجم ۳.۵ لیتر، قدرت ۴۳۰ اسب بخار و گشتاور ۴۴۰ نیوتن‌متر، لوتوس ایورا GT430 اسپرت را در ۳.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند که از زمان ۳.۷ ثانیه‌ای نسخه استاندارد، سریع‌تر است. جعبه‌دنده‌ی خودکار ۶ سرعته با پدال‌های سبک آلومینیومی، تعویض دنده‌ها را با بیشترین سرعت ممکن انجام می‌دهد.با استفاده از فیبر کربن بیشتر و حذف باله عقب، GT430 اسپرت با ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن، به ۱۲۴۸ کیلوگرم رسیده است که نسبتِ قدرت به وزن آن، ۳۴۵ اسب بخار بر تن خواهد بود. با حداکثر سرعت ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت، GT430 Sport سریع‌ترین محصول لوتوس محسوب می‌شود که در سرعت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت، نیروی رو به پایین ۱۰۰ کیلوگرم ارائه می‌دهد.

شان-مارک گیلز، مدیرعامل لوتوس، می‌گوید:

ایورا GT430 جایگاه خودش را به‌عنوان یک خودروی کلکسیونی به اثبات رسانده است؛ اما ما آگاه هستیم که مشتریان بسیاری وجود دارند که خواستار خودرویی با قدرت و آیرودینامیک مشابه ولی پیشرفته‌تر هستند. با معرفی مدل ایورا GT430 Sport، هم این خواسته برآورده می‌شود و هم به کلکسیون خودروهای لوتوس که در پیست و در جاده توانا هستند، یک مدل جدید اضافه می‌شود.

لوتوس ایورا GT430 اسپرت با آستانه قیمت ۱۳۶ هزار دلار عرضه خواهد شد.