موتورسیکلت هوندا با قابلیت حفظ تعادل خودکار معرفی شد

موتورسیکلت هوندا با قابلیت حفظ تعادل خودکار معرفی شدReviewed by رضا بیگدلی on Jan 6Rating: 5.0موتورسیکلت هوندا با قابلیت حفظ تعادل خودکار معرفی شدموتورسیکلت هوندا با قابلیت حفظ تعادل خودکار معرفی شد

حفظ تعادل موتورسیکلت در سرعت‌های زیاد آسان است و راننده می‌تواند به راحتی از افتادن آن جلوگیری کند؛ اما در زمانی که موتورسیکلت با سرعت پایین در حال حرکت است یا در حالت سکون قرار دارد، این کار مشکل خواهد شد و حفظ تعادل در موتورسیکلت‌های سنگین دشوارتر از موتورسیکلت‌های عادی خواهد بود.
riding assistant
شرکت هوندا در خلال نمایشگاه CES 2017 از سیستم جدید خود با نام Riding Assist رونمایی کرد که برای حل مشکل تعادل موتورسیکلت طراحی شده است. این سیستم تنها برای حفظ تعادل در سرعت‌های پایین طراحی نشده است و حتی زمانی که راننده‌ای بر روی موتورسیکلت قرار ندارد، آن را به‌صورت ایستاده نگه می‌دارد.اگر تصور می‌کنید که هوندا در این سیستم از ژیروسکوپ استفاده کرده است، در اشتباهید؛ چرا که گفته می‌شود نتایج تحقیقات هوندا با نام Uni-Cub عملی شده و در سیستم تعادلی مورد استفاده قرار گرفته است.زمانی که موتورسیکلت هوندا از حالت عادی به حالت تعادل تغییر می‌کند؛ دوشاخه آن که وظیفه اتصال چرخ جلو به بدنه موتورسیکلت را بر عهده دارد، کمی به جلو حرکت می‌کند. در مورد تاریخ عرضه موتورسیکلت‌های مجهز به این سیستم هنوز خبری منتشر نشده است.