واتساپ از تعیین هویت دو مرحله ای بهره می‌برد

واتساپ از تعیین هویت دو مرحله ای بهره می‌بردReviewed by رضابیگدلی on Feb 12Rating: 5.0واتساپ از تعیین هویت دو مرحله ای بهره می‌بردواتساپ از تعیین هویت دو مرحله ای بهره می‌برد

واتساپ امروز اعلام کرد که استفاده از روش تعیین هویت دو مرحله‌ای را آغاز کرده است و تمامی کاربران اندروید، آی‌اواس و ویندوز این سرویس، می‌توانند از ویژگی یادشده بهره ببرند. اینکه در هر دستگاه از قابلیت مورد اشاره استفاده شود، کاملا به انتخاب کاربران خواهد بود. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، سیستم تعیین هویت دو مرحله‌ای باعث می‌شود یک لایه‌ی امنیتی اضافه برای ورود به حساب کاربری در اپلیکیشن ایجاد شود. واتساپ چندین ماه در حال کار روی این قابلیت بوده است. به‌منظور فعال کردن تعیین هویت دو مرحله‌ای در این اپلیکیشن، به مسیر Settings > Account > Two-step verification بروید و سپس آن را فعال کنید.
برای استفاده از اعتبارسنجی دو مرحله‌ای نیاز به یک کد عددی شش‌رقمی خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای تنظیم این کد از رمزی مثل ۱۲۳۴۵۶ یا ۶۵۴۳۲۱ استفاده نکنید و کدی به کار بگیرید که برای افراد دیگر به‌راحتی قابل حدس زدن نباشد. بهتر است یک کد قوی‌تر انتخاب کنید و آن را روی یک تکه کاغذ بنویسید تا در صورت فراموشی کد، بتوانید به حساب کاربری واتساپ خود دسترسی داشته باشید. البته واتساپ امکانی را فراهم کرده است که هنگام فعال‌سازی اعتبارسنجی دو مرحله‌ای، بتوان یک آدرس ایمیل ثبت کرد. در این شرایط اگر رمز را فراموش کنید، با ارسال یک ایمیل، تعیین هویت دو مرحله‌ای برای شما غیرفعال خواهد شد. با توجه به آنچه گفتیم، اگر ایمیلی مبنی بر غیرفعال کردن ویژگی یادشده دریافت کرده‌ و درخواست غیر فعال‌سازی را خودتان ثبت نکرده‌اید، به هیچ‌وجه روی لینک موجود در متن این ایمیل کلیک نکنید؛ چراکه احتمالا شخص دیگری قصد دارد به حساب کاربری واتساپ شما وارد شود.
استفاده از سیستم اعتبارسنجی دو مرحله‌ای باعث می‌شود برای هر بار ورود به حساب کاربری خود و تأیید ورود به واتساپ، نیاز به وارد کردن کد داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد سری به وب‌سایت رسمی واتساپ بزنید.