گوگل از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی تأخیر پروازها استفاده می‌کند

گوگل از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی تأخیر پروازها استفاده می‌کندReviewed by رضا بیگدلی on Feb 2Rating: 4.5گوگل از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی تأخیر پروازها استفاده می‌کندگوگل از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی تأخیر پروازها استفاده می‌کند

دلایل زیادی برای انجام با تأخیر پروازها وجود دارد. تأخیر در پرواز می‌تواند به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب که کار را برای فرود هواپیما دشوار می‌کند باشد. نقص فنی و ترافیک هوایی نیز می‌توانند مانع از انجام به موقع پرواز شوند. اساسا دلایل برای این اتفاق بسیار است و واقعا این که پرواز شما سر وقت صورت گیرد یا خیر تا حد زیادی به شانس شما بستگی دارد.حالا گوگل تصمیم گرفته است عامل شانس را در این اتفاق کم‌رنگ کند. به گفته‌ی گوگل، آن‌ها از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی وجود یا عدم تأخیر در پرواز استفاده خواهند کرد. در نتیجه‌ی بهره‌گیری از این امکان که قرار است بخشی از قابلیت‌های اپلیکیشن Google Flights باشد، هوش مصنوعی با استفاده از سوابق آماری پروازها و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، تأخیرهای احتمالی را با دقت نسبتا بالایی برای شما پیش‌بینی خواهد کرد. البته این دقت ۱۰۰ درصدی نیست؛ به این معنی که ممکن است همیشه تأخیر پیش‌بینی شده اتفاق نیفتد؛ اما به اعتقاد گوگل عملکرد این قابلیت با دقتی ۸۰ درصدی همراه است.

شکی نیست اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند پروازهای خود را سر وقت انجام دهند؛ چرا که اساسا تأخیر به مذاق کسی خوش نمی‌آید؛ اما به هرحال، بد نیست کاربران از هر گونه تأخیر احتمالی آگاهی پیدا کرده و خود را برای آن آماده کنند. این قابلیت قرار است از طریق اپلیکیشن پرواز گوگل موسوم به Flights در دسترس عموم قرار بگیرد. بنابراین، اگر تا کنون اقدام به نصب و استفاده از این اپلیکیشن نکرده‌اید، شاید کم‌کم وقت آن رسیده باشد که برای برنامه‌ریزی بهتر مسافرت‌های خود از آن استفاده کنید.