گوگل عملکرد رندر مرورگر کروم را بهبود می دهد

گوگل عملکرد رندر مرورگر کروم را بهبود می دهدReviewed by رضابیگدلی on Feb 2Rating: 5.0گوگل عملکرد رندر مرورگر کروم را بهبود می دهدگوگل عملکرد رندر مرورگر کروم را بهبود می دهد

طراحی مرورگر گوگل‌ کروم به نحوی انجام شده است تا کاربران یک تجربه‌ی مرور وب نرم و روان و سریع داشته باشند. امروز تیم توسعه‌دهندگان گوگل‌ کروم اعلام کرد بهینه‌سازی‌هایی در مرورگر یادشده اعمال کرده است. این بهبودها به‌منظور افزایش سرعت کروم و کارکرد هوشمندانه‌تر این مرورگر در نظر گرفته شده‌اند. علاوه بر این گوگل می‌خواهد ضمن سرعت بالا، مرورگر کروم همچنین به‌صورت نرم و روان کار کند و در عین حال از نظر مصرف منابع نیز بهینه‌تر از قبل باشد. بدین منظور گوگل تغییراتی در سیستم رندرینگ کروم اعمال کرده است. در این تئوری به‌منظور افزایش سرعت کروم، توسعه‌دهندگان این مرورگر را از نظر رندر صفحات وب هوشمندتر کرده‌اند. اکنون گوگل کروم بهتر می‌تواند کارهای غیرضروری را تشخیص دهد و به‌صورت بهینه‌تری از منابع سخت‌افزار کاربران بهره ببرد. افزون بر این، تیم مورد اشاره تغییراتی در کروم ایجاد کرده است که حالا این مرورگر می‌تواند الگوریتم رندر بهینه‌ را بهتر تشخیص دهد و از آن استفاده کند. این تغییر باعث می‌شود وب‌سایت‌ها با سرعت بالاتری بارگذاری شوند و اجرای آن‌ها نیز نرم‌تر و روان‌تر صورت گیرد و همچنین از منابع سخت‌افزاری نیز کم‌تر استفاده شود.گوگل در بلاگ خود در مورد این موضوع توضیح می‌دهد که مرورگر کروم یک محدودیت ۱۶ میلی‌ثانیه‌ای برای رندر هر فریم به‌منظور نمایش محتوا روی نمایشگری با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه دارد. این مرورگر باید کدهای جاوا اسکریپت را اجرا و پروتکل‌های وب را برای نمایش صحیح قالب وب‌سایت‌ها پردازش کند. اگر مرورگر یک فریم را زیر ۱۶ میلی‌ثانیه رندر کند، باعث خواهد شد تجربه‌ی کاربری افراد بهبود یابد. تیم توسعه‌دهنده‌ی کروم در حال کار روی بهینه‌ کردن این مرورگر بر اساس رندر فریم‌ها است. به‌عنوان مثال، اینکه کروم چگونه پیکسل‌ها را روی صفحه‌نمایش چاپ می‌کند. پس از بهینه‌سازی کروم، حالا این مرورگر تغییرات پیکسل‌ها روی نمایشگر را ردیابی می‌کند تا فقط بخش‌هایی که تغییر کرده‌اند، مجددا رندر شود. در عوض این مرورگر بخش‌های بدون تغییر را در حافظه‌ی کش نگه‌داری می‌کند. بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از تست‌های داخلی، این تغییر به‌خصوص سرعت رندر صفحات وب را تا ۳۵ درصد افزایش می‌دهد. بر اساس اینکه قبلا چه بخش‌هایی از یک صفحه‌ی وب تغییر کرده‌اند، این مرورگر می‌تواند یک کپی از فریم‌های قبلی را ارائه دهد و در صورت نیاز، تغییراتی در آن فریم‌ها اعمال کند و دیگر نیازی به رندر کردن کل فریم‌ها نخواهد بود. این کار باعث می‌شود عملکرد مرورگر کروم تا ۴۰ درصد بهبود یابد. تصاویر متحرک GIF در پایین این مطلب نشان می‌دهند که مرورگر گوگل کروم حالا چگونه می‌تواند به‌صورت بسیار مدرن بخش‌های مختلف صفحه را رندر کند. از آنجا که با اعمال این بهبودها، منابع سخت‌افزاری کم‌تری استفاده می‌شود، می‌توان گفت مصرف انرژی نیز با این تغییرات کاهش یافته است.
بخش دیگری که توسعه‌دهندگان مرورگر کروم آن را تغییر داده‌اند، شیوه‌ی استفاده‌ی اپلیکیشن‌ از سخت‌افزار دستگاه است. امروز مرورگر کروم به طرز هوشمندانه‌تری از پردازنده‌ی گرافیکی استفاده می‌کند و در هنگام اجرا روی پلتفرم‌های مک، ویندوز و اندروید می‌تواند وظایف بیشتری به‌صورت هم‌زمان انجام دهد. امروزه پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به قبل ارائه کنند و با تغییرات جدید گوگل کروم، این مرورگر اکنون می‌تواند بهتر از این منبع سخت‌افزاری بهره بگیرد. بنا به اعلام تیم توسعه‌دهنده‌ی مرورگر مورد اشاره، استفاده از پردازنده‌ی گرافیکی باعث بهبود اجرای انیمیشن‌ها، کاهش تأخیر در ورودی‌ها و اسکرول روان‌تر در صفحات SVG و HTML 5 خواهد شد.